Aktualności

 
13 listopada 2012

Program profilaktyki żywieniowo - otyłościowej dla młodzieży

   

Od czerwca 2012 roku w Zespole Szkół im. Oskara Langego w Zawierciu dzięki zaangażowaniu Rathdowney Polska realizowany jest specjalny projekt zapobiegania otyłości wśród dzieci i młodzieży pod nazwą "Program profilaktyki żywieniowo - otyłościowej dla młodzieży z powiatu zawierciańskiego".

Celem projektu jest optymalizacja masy ciała przy jednoczesnym odpowiednim rozwoju fizycznym i psychologicznym dziecka pod okiem lekarza i pedagogów, promowanie zdrowego trybu życia i wpojenie postaw, które będą przynosić korzyści także w życiu dorosłym.
Zachowania osób biorących udział w projekcie są kontrolowane przez nauczycieli i lekarzy dietetyków za pomocą komputera poprzez zalecenia dietetyczne, wskazówki dotyczące aktywności fizycznej, które są kluczowe dla rozwiązania problemu otyłości. Później następuje monitorowanie postępów, które stwierdza czy zalecenia i stosowanie się do nich uczestnika przynoszą pożądane efekty.
ZS im. Oskara Langego w Zawierciu razem z firmą Telecare wyszły naprzeciw narastającemu problemowi nadwagi wśród młodzieży, a wsparcie firmy Rathdowney pozwoliło na zakup sprzętu niezbędnego do realizacji tego projektu, który w konsekwencji umożliwia rozpoznanie schorzeń, których następstwem są odchylenia od normy wagi ciała takie jak problemy ze stawami, kręgosłupem czy cukrzyca. Więcej o projekcie: http://www.zawiercie.info/wiadomosci,11502.html


Zdjęcia udostępnił: Jarosław Chłosta