Aktualności

31 grudnia 2019

Rathdowney koncentruje swój zespół i zasoby korporacyjne na górniczym obszarze koncesyjnym Projektu Olza w Polsce.

1 marca 2019

1 marca, 2019 r., Vancouver, BC -- Rathdowney Resources Ltd. ("Rathdowney" lub "Spółka") (TSX‐V: RTH) pragnie poinformować, że Pan J.R.H. (Dick) Whittington objął stanowisko Prezesa i CEO Spółki.

19 sierpnia 2018
Sołectwo Turza było gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Łazy. Uroczystości 19 sierpnia rozpoczęły się Mszą świętą polową, następnie wręczone zostały tradycyjne wieńce dożynkowe i chleby. Podczas Gminnego Święta Plonów tradycyjnie uhonorowani zostali rolnicy oraz inne branże związane z rolnictwem i ziemią. W obchody po raz kolejny włączyła się firma Rathdowney Polska wspierając organizację święta dożynkowego.
6 czerwca 2017

Pragniemy przypomnieć mieszkańcom o cyklicznych spotkaniach dotyczących projektu Olza w punktach informacyjnych na terenie czterech gmin powiatu zawierciańskiego.

9 grudnia 2016
W dniu 09-12-2016 odbyła się III Gala Wolontariatu w Łazach , podczas której zostały wręczone stypendia ufundowane m.in. przez firmę Rathdowney Polska.
4 grudnia 2016
Kolejny rok, w którym firma Rathdowney Polska zostaje nagrodzona statuetką "Kulturniaka" przez Miejski Ośrodek kultury w Łazach.
30 września 2016
Specjalne podziękowania dla firmy Rathdowney za coroczne wsparcie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski.
6 czerwca 2017

Pragniemy przypomnieć mieszkańcom o cyklicznych spotkaniach dotyczących projektu Olza w punktach informacyjnych na terenie czterech gmin powiatu zawierciańskiego.

16 maja 2016

Pragniemy poinformować mieszkańców o cyklicznych spotkaniach dotyczących projektu Olza w punktach informacyjnych na terenie czterech gmin powiatu zawierciańskiego.

4 grudnia 2015
Podczas II Gali Wolontariatu, która odbyła się 04.12.2015 w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach firma Rathdowney otrzymała nagrodę "Darczyńcy Roku 2015".
22 listopada 2015
Firma Rathdowney Polska już po raz piąty została uhonorowana statuetką " Kulturniaka" za wsparcie szeroko pojętej kultury na terenie powiatu zawierciańskiego.
13 października 2014

Po 17 miesiącach dyżurów informacyjnych prowadzonych przez Rathdowney na terenie gminy Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec i Poręba w związku z badaniami geologicznymi realizowanymi na terenie tych gmin w ramach projektu OLZA, Spółka rozpoczęła dodatkowo spotkania informacyjne w sołectwach objętych projektem.Za nami spotkania w sołectwach Gminy Łazy oraz Gminy Ogrodzieniec.

1 września 2014

Po 15 miesiącach dyżurów informacyjnych prowadzonych przez Rathdowney na terenie gminy Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec i Poręba w związku z badaniami geologicznymi realizowanymi na terenie tych gmin w ramach projektu OLZA oraz po krótkiej przerwie wakacyjnej Spółka wznawia spotkania informacyjne w poszczególnych sołectwach na obszarze projektu.

1 lipca 2014

13 spotkań, około 200 uczestników, ponad 100 różnorodnych pytań - tak statystycznie można podsumować spotkania informacyjne, które spółka Rathdowney prowadzi od lutego bieżącego roku w sołectwach objętych projektem. Spotkania te są uzupełnieniem dyżurów informacyjnych prowadzonych przez Spółę od kwietnia ubiegłego roku na terenie gmin Łazy, Zawiercie, Ogrodzieniec i Poręba, w związku z realizowanym na terenie tych gmin projektem OLZA, którego celem jest poszukiwanie, rozpoznanie i ewentualne zagospodarowanie rud cynku i ołowiu.

3 czerwca 2014

Po 11 miesiącach dyżurów informacyjnych prowadzonych przez Rathdowney na terenie gminy Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec i Poręba w związku z badaniami geologicznymi realizowanymi na terenie tych gmin w ramach projektu OLZA, Spółka rozpoczyna dodatkowo spotkania informacyjne w sołectwach objętych projektem.

21 marca 2014

Po 11 miesiącach dyżurów informacyjnych prowadzonych przez Rathdowney na terenie gminy Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec i Poręba w związku z badaniami geologicznymi realizowanymi na terenie tych gmin w ramach projektu OLZA, Spółka rozpoczęła dodatkowo spotkania informacyjne w sołectwach objętych projektem. W lutym i marcu odbyły się spotkania w Turzy, Wysokiej, Rokitnie Szlacheckim, Wiesiółce.

17 lutego 2014

Po 11 miesiącach dyżurów informacyjnych prowadzonych przez Rathdowney na terenie gminy Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec i Poręba w związku z badaniami geologicznymi realizowanymi na terenie tych gmin w ramach projektu OLZA, Spółka rozpoczyna dodatkowo spotkania informacyjne w sołectwach objętych projektem.

1 lipca 2013

9 spotkań, około 300 uczestników i 80 pytań - to dotychczasowy bilans spotkań informacyjnych, które spółka Rathdowney prowadzi na terenie gmin Łazy, Zawiercie, Ogrodzieniec i Poręba od kwietnia bieżącego roku w związku z realizowanym na terenie tych gmin projektem OLZA, którego celem jest poszukiwanie, rozpoznanie i ewentualne zagospodarowanie rud cynku i ołowiu.

23 kwietnia 2013

Po ponad dwu latach rozmów z właścicielami działek i z władzami lokalnymi oraz po 20 miesiącach prac wiertniczych, w trakcie których wywierciliśmy łącznie 225 otworów (na obszarze gmin Łazy, Zawiercie, Ogrodzieniec i Poręba), przyszedł czas na spotkania z mieszkańcami. Chcemy by wszyscy mieszkańcy gmin na terenie których prowadzimy nasz projekt mieli łatwy dostęp do informacji o naszym projekcie, jego dotychczasowych rezultatach, stosowanych przez nas środkach ochrony środowiska, w tym ochrony wód, które pozwalają nam prowadzić działania bez wpływu na środowisko i jakość życia mieszkańców , o społecznej odpowiedzialności towarzyszącej naszym pracom i wreszcie o kolejnych planowanych etapach działań. Dlatego nasi przedstawiciele oraz zaproszeni eksperci ds. hydrogeologii i geologii będą odpowiadać na państwa pytania.

11 kwietnia 2013
Po intensywnym okresie spotkań z właścicielami działek oraz z władzami lokalnymi na etapie wierceń geologicznych, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, przedstawiciele Rathdowney rozpoczęli spotkania informacyjne z mieszkańcami. Celem spotkań jest przedstawienie mieszkańcom informacji o projekcie, jego dotychczasowych rezultatach oraz kolejnych planowanych etapach działań. Co ważniejsze, przedstawiciele firmy chcą poznać i zrozumieć obawy mieszkańców i odpowiedzieć na pojawiające się pytania.
16 grudnia 2012
Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Michała Poleskiego w Rokitnie Szlacheckim już na kilka dni przed świętami. Również w tym roku firma Rathdowney Polska zaangażowała się jako sponsor w organizację spotkania mikołajkowego. Jak przyjaciel szkoły firma otrzymała specjalne podziękowania i wyróżnienie.
18 listopada 2012
Z wielką przyjemnością informujemy, że 18 listopada 2012 roku firma Rathdowney Polska już po raz drugi została laureatem "Kulturniaka" - nagrody Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach w dowód wdzięczności, za szczególne wspieranie przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych oraz tworzenie warunków finansowych i rzeczowych dla działalności MOK Łazy.
14 listopada 2012
Około 600 osób w gminie Łazy w powiecie zawierciańskim skorzysta z pomocy Banku Żywności dzięki inicjatywie radnych gminy oraz fundacji "Daj Siebie Innym". Do akcji utworzenia pierwszego w gminie banku żywności, który wesprze najbiedniejszych na tym terenie mieszkańców, aktywnie włączyła się spółka Rathdowney Polska.
13 listopada 2012
Od czerwca 2012 roku w Zespole Szkół im. Oskara Langego w Zawierciu dzięki zaangażowaniu Rathdowney Polska realizowany jest specjalny projekt zapobiegania otyłości wśród dzieci i młodzieży pod nazwą "Program profilaktyki żywieniowo - otyłościowej dla młodzieży z powiatu zawierciańskiego".
12 października 2012
Możliwość aktywności i realizowania pasji w tak zwanym trzecim wieku to podstawowy element dobrej jakości życia mieszkańców. Stąd Rathdowney Polska z chęcią wspiera Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zawierciu, który w piątek, 12 października uroczyście zainaugurował rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego 2012/2013. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu wypełniła się po brzegi.
6 października 2012
Nikt nie mógł wyjść głodny z takiego festynu, jakim jest Święto Pieczonego Ziemniaka, który co roku odbywa się z Zespole Szkół nr 1 w Łazach. Były tłumy gości, mnóstwo ziemniaczanych przysmaków oraz dużo zabawy, śpiewu i muzyki. Pomoc w organizacji imprezy udzieliła firma Rathdowney Polska.
29 września 2012
Rathdowney Polska przywiązuje bardzo dużą wagę do zwyczajów i tradycji społeczności powiatu zawierciańskiego i chętnie angażuje się w ich promowanie. Stąd nasze wsparcie dla Światowego Festiwalu Prażonek, który po raz X odbył się 29 września na terenie Amfiteatru w Porębie.
16 września 2012
16 września br, wraz z zakończeniem lata rolnicy w gminie Łazy obchodzili tradycyjne dożynki, okres podsumowania ciężkiej, rolniczej pracy. W tym roku gospodarzem był Chruszczobród. Sponsorem głównym święta była firma Rathdowney Polska.
15 września 2012
W sobotę, 15 września Zalew Miejski "Mitręga" w Łazach po raz kolejny zapełnił się miłośnikami wędkarstwa. Zawody wędkarskie, których stawką był Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łazach zorganizowano przy wsparciu finansowemu Rathdowney Polska. Swoich szans na zdobycie trofeum próbowało 40 wędkarzy.
25 sierpnia 2012
Rathdowney Polska z założenia włącza się w inicjatywy, których celem jest rozwiązywanie określonych problemów społecznych poprzez rozwój edukacji, czy też umożliwienie jej dzieciom. Dlatego z entuzjazmem wsparliśmy organizację festynu rodzinnego "Zakończenie lata" w Grabowej (Gmina Łazy), z którego dochód przeznaczony został na dofinansowanie kosztów programu "Wyprawka szkolna 2012" dla najuboższych dzieci z Gminy Łazy.
14 lipca 2012
W sobotę, 14 lipca odbyły się obchody Jubileuszu 95 - lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie Szlacheckim. Uroczystość odbyła się przy wsparciu finansowym Rathdowney Polska.
23 czerwiec 2012
Dwadzieścia zespołów rockowych na słonecznej scenie nad Zalewem Mitręga, ponad pięć godzin dobrej zabawy - to efekt Jura Rock Festiwal, który odbył się w piątek 20 Czerwca. Festiwal, którego Głównym Partnerem i Sponsorem Strategicznym była firma Rathdowney Polska, rozpoczął tegoroczne obchody Dni Łaz. Jak co roku, mieszkańcy gminy Łazy mogli liczyć na świetną zabawę, doskonałą organizację i szereg niespodzianek przygotowanych przez organizatorów imprezy. W ciągu trzech dni nie zabrakło wielu atrakcji i dobrej muzyki.
17 czerwca 2012
Niedziela 17 czerwca była radosnym dniem dla Rathdowney Polska. Klub Piłkarski Warta Zawiercie, wspierany finansowo przez Spółkę, awansował do Ligii Okręgowej wygrywając z Klubem Piłkarskim Sarnów. Niedzielny piknik Piłkarsko - Rodzinny, był dobrą okazją do świętowania.
16 czerwca 2012
W czerwcowy weekend, w dniach 16 - 17 czerwca, mieszkańcy Poręby bawili się podczas corocznych Dni Miasta. W obchody po raz kolejny włączyła się firma Rathdowney Polska wspierając organizację strefy kibica, nawiązującej do EURO 2012.
15 czerwca 2012
W piątek 15 Czerwca br, Zalew Mitręga w Łazach zapełnił się pasjonatami wędkarstwa. W tym dniu, między innymi dzięki wsparciu finansowym Rathdowney Polska, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Łazach zorganizowało spławikowe zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. W zawodach uczestniczyła młodzież szkolna z Gminy Łazy.
2 czerwca 2012
W sobotę, 2 czerwca, Rathdowney Polska wpisała się w historię Szkoły Podstawowej w Wysokiej. W tym dniu, w związku z jubileuszem 50-lecia placówki, odbyła się uroczystość nadania szkole imienia im. Józefy Jabczyńskiej, któremu towarzyszyło poświęcenie sztandaru ufundowanego przez Spółkę.
2 czerwca 2012
Przejazd nowoczesnym Elfem, strzelanie z łuku, zjazd po linie to tylko kilka z wielu atrakcji, w jakie obfitowała całodzienna wycieczka do Wisły zorganizowana przez Koleje Śląskie, we współpracy z fundacją "Daj siebie innym" oraz przy wsparciu finansowym i rzeczowym Rathdowney Polska. W ten sposób młodzież szkolna z Łaz oraz wychowankowie domów dziecka m.in. z Będzina, Gliwic, Katowic, Sosnowca -- podopieczni Fundacji spędzili niezwykły Dzień Dziecka.
31 maj 2012
W czwartek 31 maja, w Bibliotece Publicznej w Łazach , przedstawiciele Rathdowney Polska z ogromną przyjemnością wręczyli dzieciom z Łaz ufundowane przez firmę upominki. W ten sposób nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy zorganizowanego już po raz trzynasty międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Książce i Bibliotece.
26 maja 2012
W sobotni poranek 26 maja plac szkolny Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Michała Poleskiego w Rokitnie Szlacheckim wypełnił się przedszkolakami i uczniami szkoły, ich najbliższymi oraz gośćmi zaproszonymi do wspólnej zabawy w podziękowaniu za wsparcie działań szkoły. Wśród zaproszonych byli także przedstawiciele firmy Rathdowney Polska.
26 maja 2012
W sobotę 26 maja 2012r w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Łazach, w obecności dzieci, ich rodziców oraz zaproszonych gości, przedstawiciele firmy Rathdowney Polska odebrali Dyplom "Przyjaciel Przedszkola" za bezinteresowną pomoc i życzliwość, które przyczyniły do realizacji planów wychowawczych i organizacyjnych Przedszkola. W ten sposób, doceniając wspierające działania firmy jak i pozostałych "Przyjaciół Przedszkola", Pani Dyrektor Beata Ptasińska rozpoczęła rodzinny festyn zorganizowany z okazji Dnia Mamy i Taty.
29 marca 2012
Rathdowney Polska (RTH) chętnie angażuje się w inicjatywy przyczyniające się do rozwoju lokalnego. Tym chętniej, jeśli są to inicjatywy młodzieży. Stąd zaangażowanie finansowe RTH w organizację konferencji "Żermun 2012", która miała miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu w dniach 29 -- 30 marca 2012 roku."
23 lutego 2012
"Wszystkie dzieci pięknie czytają" to kolejna lokalna inicjatywa, w którą z chęcią włączyła się Spółka Rathdowney Polska. Ta dziesiąta już edycja miejsko-gminnego konkursu czytelniczego została zorganizowana wspólnie przez Bibliotekę i Szkołę Podstawową Nr 3 w Łazach.
7 grudnia 2011
Mikołajki to dobry czas -- również dla Rathdowney Polska. Czas dobry, bo daje nam możliwość przynoszenia małych radości społeczności lokalnej, szczególnie jej najmniejszym członkom. Taką okazją były Mikołajki, zorganizowane 6 grudnia w Miejskim Przedszkolu w Łazach, w których Rathdowney Polska Sp. z o.o. gościła i wręczała sponsorowane przez nasza firmę prezenty mikołajkowe.
3 grudnia 2011
W sobotę 3 grudnia Rathdowney Polska Sp. z o.o. po raz kolejny miała możliwość zaangażowania się w życie mieszkańców Łaz -- tym razem, jako jeden z głównych sponsorów, gościliśmy na Mikołajkowym Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Dyrekcję oraz Radę Rodziców i grono pedagogiczne Zespołu Szkół nr 1 w Łazach.
20 listopada 2011
20 listopada 2011 firma Rathdowney Polska, została wyróżniona nagrodą "Kulturalniak 2011" przyznawaną dla firm i osób prywatnych wspierających Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Nagroda ta przyznawana jest corocznie w dowód wdzięczności za wspieranie życia kulturalnego gminy Łazy, w szczególności wydarzeń kulturalnych i artystycznych realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.