Aktualności

16 grudnia 2012
Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Michała Poleskiego w Rokitnie Szlacheckim już na kilka dni przed świętami. Również w tym roku firma Rathdowney Polska zaangażowała się jako sponsor w organizację spotkania mikołajkowego. Jak przyjaciel szkoły firma otrzymała specjalne podziękowania i wyróżnienie.
18 listopada 2012
Z wielką przyjemnością informujemy, że 18 listopada 2012 roku firma Rathdowney Polska już po raz drugi została laureatem "Kulturniaka" - nagrody Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach w dowód wdzięczności, za szczególne wspieranie przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych oraz tworzenie warunków finansowych i rzeczowych dla działalności MOK Łazy.
14 listopada 2012
Około 600 osób w gminie Łazy w powiecie zawierciańskim skorzysta z pomocy Banku Żywności dzięki inicjatywie radnych gminy oraz fundacji "Daj Siebie Innym". Do akcji utworzenia pierwszego w gminie banku żywności, który wesprze najbiedniejszych na tym terenie mieszkańców, aktywnie włączyła się spółka Rathdowney Polska.
13 listopada 2012
Od czerwca 2012 roku w Zespole Szkół im. Oskara Langego w Zawierciu dzięki zaangażowaniu Rathdowney Polska realizowany jest specjalny projekt zapobiegania otyłości wśród dzieci i młodzieży pod nazwą "Program profilaktyki żywieniowo - otyłościowej dla młodzieży z powiatu zawierciańskiego".
12 października 2012
Możliwość aktywności i realizowania pasji w tak zwanym trzecim wieku to podstawowy element dobrej jakości życia mieszkańców. Stąd Rathdowney Polska z chęcią wspiera Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zawierciu, który w piątek, 12 października uroczyście zainaugurował rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego 2012/2013. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu wypełniła się po brzegi.
6 października 2012
Nikt nie mógł wyjść głodny z takiego festynu, jakim jest Święto Pieczonego Ziemniaka, który co roku odbywa się z Zespole Szkół nr 1 w Łazach. Były tłumy gości, mnóstwo ziemniaczanych przysmaków oraz dużo zabawy, śpiewu i muzyki. Pomoc w organizacji imprezy udzieliła firma Rathdowney Polska.
29 września 2012
Rathdowney Polska przywiązuje bardzo dużą wagę do zwyczajów i tradycji społeczności powiatu zawierciańskiego i chętnie angażuje się w ich promowanie. Stąd nasze wsparcie dla Światowego Festiwalu Prażonek, który po raz X odbył się 29 września na terenie Amfiteatru w Porębie.
16 września 2012
16 września br, wraz z zakończeniem lata rolnicy w gminie Łazy obchodzili tradycyjne dożynki, okres podsumowania ciężkiej, rolniczej pracy. W tym roku gospodarzem był Chruszczobród. Sponsorem głównym święta była firma Rathdowney Polska.
15 września 2012
W sobotę, 15 września Zalew Miejski "Mitręga" w Łazach po raz kolejny zapełnił się miłośnikami wędkarstwa. Zawody wędkarskie, których stawką był Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łazach zorganizowano przy wsparciu finansowemu Rathdowney Polska. Swoich szans na zdobycie trofeum próbowało 40 wędkarzy.
25 sierpnia 2012
Rathdowney Polska z założenia włącza się w inicjatywy, których celem jest rozwiązywanie określonych problemów społecznych poprzez rozwój edukacji, czy też umożliwienie jej dzieciom. Dlatego z entuzjazmem wsparliśmy organizację festynu rodzinnego "Zakończenie lata" w Grabowej (Gmina Łazy), z którego dochód przeznaczony został na dofinansowanie kosztów programu "Wyprawka szkolna 2012" dla najuboższych dzieci z Gminy Łazy.
14 lipca 2012
W sobotę, 14 lipca odbyły się obchody Jubileuszu 95 - lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie Szlacheckim. Uroczystość odbyła się przy wsparciu finansowym Rathdowney Polska.
23 czerwiec 2012
Dwadzieścia zespołów rockowych na słonecznej scenie nad Zalewem Mitręga, ponad pięć godzin dobrej zabawy - to efekt Jura Rock Festiwal, który odbył się w piątek 20 Czerwca. Festiwal, którego Głównym Partnerem i Sponsorem Strategicznym była firma Rathdowney Polska, rozpoczął tegoroczne obchody Dni Łaz. Jak co roku, mieszkańcy gminy Łazy mogli liczyć na świetną zabawę, doskonałą organizację i szereg niespodzianek przygotowanych przez organizatorów imprezy. W ciągu trzech dni nie zabrakło wielu atrakcji i dobrej muzyki.
17 czerwca 2012
Niedziela 17 czerwca była radosnym dniem dla Rathdowney Polska. Klub Piłkarski Warta Zawiercie, wspierany finansowo przez Spółkę, awansował do Ligii Okręgowej wygrywając z Klubem Piłkarskim Sarnów. Niedzielny piknik Piłkarsko - Rodzinny, był dobrą okazją do świętowania.
16 czerwca 2012
W czerwcowy weekend, w dniach 16 - 17 czerwca, mieszkańcy Poręby bawili się podczas corocznych Dni Miasta. W obchody po raz kolejny włączyła się firma Rathdowney Polska wspierając organizację strefy kibica, nawiązującej do EURO 2012.
15 czerwca 2012
W piątek 15 Czerwca br, Zalew Mitręga w Łazach zapełnił się pasjonatami wędkarstwa. W tym dniu, między innymi dzięki wsparciu finansowym Rathdowney Polska, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Łazach zorganizowało spławikowe zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. W zawodach uczestniczyła młodzież szkolna z Gminy Łazy.
2 czerwca 2012
W sobotę, 2 czerwca, Rathdowney Polska wpisała się w historię Szkoły Podstawowej w Wysokiej. W tym dniu, w związku z jubileuszem 50-lecia placówki, odbyła się uroczystość nadania szkole imienia im. Józefy Jabczyńskiej, któremu towarzyszyło poświęcenie sztandaru ufundowanego przez Spółkę.
2 czerwca 2012
Przejazd nowoczesnym Elfem, strzelanie z łuku, zjazd po linie to tylko kilka z wielu atrakcji, w jakie obfitowała całodzienna wycieczka do Wisły zorganizowana przez Koleje Śląskie, we współpracy z fundacją "Daj siebie innym" oraz przy wsparciu finansowym i rzeczowym Rathdowney Polska. W ten sposób młodzież szkolna z Łaz oraz wychowankowie domów dziecka m.in. z Będzina, Gliwic, Katowic, Sosnowca -- podopieczni Fundacji spędzili niezwykły Dzień Dziecka.
31 maj 2012
W czwartek 31 maja, w Bibliotece Publicznej w Łazach , przedstawiciele Rathdowney Polska z ogromną przyjemnością wręczyli dzieciom z Łaz ufundowane przez firmę upominki. W ten sposób nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy zorganizowanego już po raz trzynasty międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Książce i Bibliotece.
26 maja 2012
W sobotni poranek 26 maja plac szkolny Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Michała Poleskiego w Rokitnie Szlacheckim wypełnił się przedszkolakami i uczniami szkoły, ich najbliższymi oraz gośćmi zaproszonymi do wspólnej zabawy w podziękowaniu za wsparcie działań szkoły. Wśród zaproszonych byli także przedstawiciele firmy Rathdowney Polska.
26 maja 2012
W sobotę 26 maja 2012r w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Łazach, w obecności dzieci, ich rodziców oraz zaproszonych gości, przedstawiciele firmy Rathdowney Polska odebrali Dyplom "Przyjaciel Przedszkola" za bezinteresowną pomoc i życzliwość, które przyczyniły do realizacji planów wychowawczych i organizacyjnych Przedszkola. W ten sposób, doceniając wspierające działania firmy jak i pozostałych "Przyjaciół Przedszkola", Pani Dyrektor Beata Ptasińska rozpoczęła rodzinny festyn zorganizowany z okazji Dnia Mamy i Taty.
29 marca 2012
Rathdowney Polska (RTH) chętnie angażuje się w inicjatywy przyczyniające się do rozwoju lokalnego. Tym chętniej, jeśli są to inicjatywy młodzieży. Stąd zaangażowanie finansowe RTH w organizację konferencji "Żermun 2012", która miała miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu w dniach 29 -- 30 marca 2012 roku."
23 lutego 2012
"Wszystkie dzieci pięknie czytają" to kolejna lokalna inicjatywa, w którą z chęcią włączyła się Spółka Rathdowney Polska. Ta dziesiąta już edycja miejsko-gminnego konkursu czytelniczego została zorganizowana wspólnie przez Bibliotekę i Szkołę Podstawową Nr 3 w Łazach.