Aktualności

 
1 marca 2019

Rathdowney ogłasza mianowanie Pana Dicka Whittingtona na stanowisko nowego Prezesa i CEO

1 marca, 2019 r., Vancouver, BC -- Rathdowney Resources Ltd. ("Rathdowney" lub "Spółka") (TSX‐V: RTH) pragnie poinformować, że Pan J.R.H. (Dick) Whittington objął stanowisko Prezesa i CEO Spółki. Pan Whittington dołączy ponadto do jej Zarządu.
Imponująca kariera Pana Whittingtona obejmuje ponad 40 lat w najlepszych przedsiębiorstwach wydobywczych w Kanadzie, Meksyku, Panamie, Papui Nowej Gwinei i Australii. Jego doświadczenie obejmuje stanowiska zarządzające wyższego szczebla i stanowiska kierownicze w kopalniach, w ramach pracy, na których zrealizował liczne studia wykonalności, wyceny kopalń, udostępnianie złóż, fazę produkcji górniczej, fuzje i przejęcia oraz przyczynił się do pozyskania ponad 1,3 miliarda dolarów finansowania dla dużych projektów.
"Cieszę się z objęcia kierownictwa Rathdowney i uczestniczenia we wzroście Spółki w czasie, gdy rozwijamy w Polsce Projekt Olza", stwierdził nowy Prezes i CEO Rathdowney, Dick Whittington. "Podczas niedawnej wizyty na terenie Projektu Olza miałem możność skontrolowania prac terenowych i wyników wierceń, jak również spotkania się z konsultantami Projektu. Jestem pod dużym wrażeniem prac wykonanych do tej pory", kontynuował Pan Whittington. "Widać wyraźnie, że stworzono podstawy, które umożliwią przeprowadzenie Projektu Olza przez etap uzyskiwania pozwoleń i udostępnienia, i docelowo pozwolą na stworzenie kopalni spełniającej światowe normy. Mocne wyniki wstępnej oceny techniczno-ekonomicznej w połączeniu z niedawnymi zwyżkami cen na rynku cynku, ołowiu i srebra sprawiają, że istnieje tu niezwykła szansa zarówno dla budowy kopalni, jak i zwiększenia potencjału społecznego i gospodarczego Polski."
Jako były Prezes i CEO Farallon Mining, Pan Whittington przeprowadził spółkę od etapu odkrycia złoża do fazy produkcji przemysłowej w czasie krótszym niż cztery lata. Pan Whittington, najpierw w imponującym stylu przeprowadził tę spółkę od fazy firmy poszukiwawczej do fazy średniej-wielkości producenta cynku, a następnie w styczniu 2011 roku umożliwił jej sprzedaż firmie Nyrstar za sumę 409 milionów dolarów.
W trakcie swej kariery, Pan Whittington wypracował silne stosunki na stopie zawodowej z liderami biznesu i agendami rządowymi w krajach, w których pracował. W Meksyku, efektem tego było utworzenie i objęcie przez Pana Whittingtona funkcji Prezesa Canadian Mining Task Force, organizacji, którą założył w celu reprezentowania interesów kanadyjskich firm górniczych i poszukiwawczych w Meksyku. Łączna kapitalizacja rynkowa firm reprezentowanych przez organizację Task Force wynosiła ponad 50 miliardów dolarów.
W uznaniu jego osiągnięć, Gubernator Generalny Kanady, Pani Michaelle Jean, uhonorowała Pana Whittingtona Złotym Medalem Gubernatora Kanady za jego wkład w umocnienie związków pomiędzy Kanadą i Meksykiem oraz za jego oddanie idei społecznej odpowiedzialności korporacyjnej w branży górniczej.
Pan Whittington znalazł się również w gronie trzech finalistów nagrody Przedsiębiorca Roku 2010 przyznawanej przez Ernst & Young (kategoria górnicza, region Pacyfiku). Uznanie to było wynikiem jego przedsiębiorczego podejścia do wprowadzenia Kopalni G-9 do fazy produkcji w niestandardowy sposób, a mianowicie z użyciem podejścia "Parallel Track". Dzięki takiemu podejściu, kopania G-9 mogła rozpocząć wydobycie terminowo i w ramach zakładanego budżetu w czasie krótszym niż cztery lata od odkrycia tego zupełnie nowego złoża.
Pan Whittington kształcił się w prestiżowej Royal School of Mines w Zjednoczonym Królestwie, gdzie uzyskał tytuł licencjata inżynierii górniczej. Ponadto, p. Whittington pracował w firmach górniczych mających siedziby w Meksyku Kootenay Silver i Great Panther Silver, jak też w kanadyjskiej spółce Northern Vertex.
Rathdowney pragnie wyrazić podziękowania Panu Robertowi Końskiemu za jego ciężką pracę dla naszej Spółki. Pan Koński będzie kontynuował swoją pracę skoncentrowaną na działalności Spółki w Polsce, jako Prezes i CEO Rathdowney Polska sp. z o.o.