Aktualności

 
14 lipca 2012

Jubilatka z Rokitna Szlacheckiego

W sobotę, 14 lipca odbyły się obchody Jubileuszu 95 - lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie Szlacheckim. Uroczystość odbyła się przy wsparciu finansowym Rathdowney Polska.

   


Świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą odprawioną w intencji strażaków ochotników, którzy z pokolenia na pokolenie niosą pomoc i ratują życie. Następnie poczty sztandarowe pododdziałów OSP, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Rokitna Szlacheckiego udali się pod budynek remizy, gdzie otwarcia imprezy dokonał Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie Szlacheckim druh Henryk Popczyk. Nastąpiły okolicznościowe wystąpienia zaproszonych gości oraz wręczanie zasłużonym członkom miejscowej OSP wyróżnień i odznaczeń resortowych za ich ciężką, pełną poświęcenia pracę.
Zebrani wysłuchali rysu historycznego jednostki OSP, po czym wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć nieżyjących już strażaków, którzy "odeszli na wieczną wartę".
Część oficjalna uroczystości zakończyła się występem pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz zaprzyjaźnionej orkiestry dętej z Ryczowa. Podsumowaniem imprezy była zabawa taneczna.
Cieszą nas słowa uznania, ale jeszcze bardziej te, które pokazują, gdzie należy włożyć więcej pracy, aby mieszkańcom gminy żyło się lepiej. Mamy nadzieję dalszą, owocną współpracę!

Gratulujemy wspaniałej historii, wspaniałego dorobku. Warto pamiętać o tym że Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko niesienie pomocy z narażeniem zdrowia i życia ale to również organizacja dbająca o kulturę, historię i polską tradycję. Jesteśmy dumni, że Rathdowney Polska może ma swój udział w spieraniu takiej działalności.Zdjęcia udostępnił: Piotr Pieszczyk