Aktualności

 
17 czerwca 2012

Awans KP Warta Zawiercie do Ligi Okręgowej


Niedziela 17 czerwca była radosnym dniem dla Rathdowney Polska. Klub Piłkarski Warta Zawiercie, wspierany finansowo przez Spółkę, awansował do Ligii Okręgowej wygrywając z Klubem Piłkarskim Sarnów. Niedzielny piknik Piłkarsko - Rodzinny, był dobrą okazją do świętowania.


   


W niedzielne popołudnie, wierni kibice KP Warta Zawiercie przybyli na Stadion 1000 - lecia Państwa Polskiego w Zawierciu całymi rodzinami, aby dopingować swoich zawodników oraz aktywnie spędzić słoneczną niedzielę. O godz. 11:00 KP Warta Zawiercie rozegrał zwycięski mecz piłki nożnej o mistrzostwo kl. "A" z KP Sarnów, wygrywając 7:2 i awansując tym samym do Ligii Okręgowej.

Po ostatnim gwizdku arbitra zawodnicy świętowali swój awans razem ze swoimi sympatykami podczas poczęstunku prażonkami. Pomeczowe spotkanie, zorganizowane przez Zarząd Klubu, było doskonałą okazją na rozmowę z piłkarzami i trenerem oraz wymianę refleksji sportowych. Popołudnie upłynęło przy grach i zabawach dla najmłodszych piłkarzy KP Warta Zawiercie. Atrakcją było rozegranie turnieju piłki nożnej pomiędzy najmłodszymi zawodnikami Akademii Dziecięcej i ich rodzicami. Rywalizacja, ostra, ale respektująca zasady fair play, nie zburzyła przyjaznej atmosfery.

Gratulujemy sukcesów uzyskanych przez wszystkie grupy wiekowe trenujące w KP Warta Zawiercie, a przede wszystkim wysokiej pozycji drużyny seniorów. Cieszymy się, że możemy mieć udział w tym sukcesie.