Aktualności

 
15 czerwca 2012

Rathdowney Polska na zawodach wędkarskich w Łazach

   
W piątek 15 Czerwca br, Zalew Mitręga w Łazach zapełnił się pasjonatami wędkarstwa. W tym dniu, między innymi dzięki wsparciu finansowym Rathdowney Polska, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Łazach zorganizowało spławikowe zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. W zawodach uczestniczyła młodzież szkolna z Gminy Łazy.
Zawody te organizowane są już od kilku lat i cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony startujących. Tegoroczne zawody odbyły się w znakomitej sportowej atmosferze, dopisała też słoneczna, ciepła pogoda. Zawody zostały rozegrane w czterech kategoriach: w kategorii do lat 9 - ciu, od lat 10 - ciu do 12 - tu, powyżej lat 12 - tu oraz w kategorii zrzeszonych w PZW. Wzięło w nich udział łącznie 34 młodych wędkarzy. Po dwugodzinnej rywalizacji w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Kategoria do lat 9 - ciu
1. Rasztabiga Zuzanna - 1835 pkt.
2. Kuligowski Mateusz - 715 pkt.
3. Dziechciarz Jakub - 650 pkt.

Kategoria od lat 10 - ciu do 12 - tu

1. Jachna Paulina - 1625 pkt.
2. Szmyracha Daria - 1355 pkt.
3. Zawada Mateusz - 1010 pkt.
Kategoria powyżej lat 12 - tu
1. Sokół Filip - 240 pkt.
2. Olczyk Jakub - 185 pkt.
3. Polechoński Maciej - 165 pkt.

Kategoria zrzeszonych w PZW
1. Korgól Wiktor - 1475 pkt.
2. Skowron Mateusz - 1060 pkt.
3. Kisiel Bartłomiej - 1010 pkt.

Pierwsze trójki poszczególnych kategorii otrzymały puchary i dyplomy. Organizator przygotował także puchary dla najmłodszego uczestnika zawodów, siedmioletniego Wiktora Polechońskiego oraz dla zawodniczki, który złowiła największą rybę, Zuzanny Rasztabiga. Wręczenia pucharów i dyplomów dokonali: Burmistrz Łaz - Maciej Kaczyński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Leszek Bogłowski , Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji - Konrad Knop, Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego w Łazach- Marek Osmólski, Przedstawiciel firmy Rathdowney Polska - Bartosz Władimirow. Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały słodki poczęstunek ufundowany przez sponsorów, wspierających miłośników wędkarstwa.